Лејди Гага ја презакажа светската турнеја за 2022 година

Светската турнеја на поп ѕвездата Лејди Гага, The Chromatica Ball, се одложи за идната година.

Датумите за турнејата како поддршка на нејзиниот албум „Хроматика“ од 2020 година повторно се сменети поради глобалната здравствена криза. Овој албум требаше да има концертна промоција веднаш по неговото објавување во мај минатата година.

Турнејата вклучуваше концерт на стадионот Tottenham Hotspur во северен Лондон, потоа во Париз и неколку концерти во Северна Америка.

Сепак, соопштението до фановите кои веќе купиле билети гласи: „Иако некои делови од светот брзо се отвораат, други сè уште не се подготвени. Значи, сè додека не бидеме во состојба да ги потврдиме датумите на глобално ниво, мораме да ги одложиме концертите Chromatica Ball за летото 2022 година.“

Related posts

Претставата „Игра на тронови“ има за цел да го донесе Вестерос на Бродвеј

CityLife

Замор, чешање, болки во грбот: Оваа болест го уништува телото, внимавајте на симптомите

CityLife

Луѓето се обложуваат дали предлог за брак кој го чекат милиони ќе падне на Супер Боул

CityLife