Крис Харисон заминува од Bachelor поради расистички коментари

Долгогодишниот водител на американкото реалити-шоу за запознавање The Bachelor („Ерген“) трајно се повлекува од шоуто по острите критики за неговите коментари поврзани со раса.

Крис Харисон, кој исто така ги водеше спин-оф верзиите на шоуто, нема да се врати во програмите на Еј-би-си, објави „Дедлајн“.

Контроверзите избувнаа во февруари, откако тој го оправда однесувањето на поранешен член на актерската екипа, обвинет за расизам, велејќи дека тој не е „разбудена полиција“.

„Со оправдување на историскиот расизам, јас го бранев“, рече тој тогаш.

Харисон беше домаќин на популарното шоу, во кое девојките се натпреваруваат да го освојат срцето на најпосакуваниот неженет маж, цели 25 сезони, од почетокот на шоуто во 2002 година.

Related posts

Дејвид Швимер и Џенифер Анистон чувствувале силна хемија во текот на снимањето на „Пријатели“

CityLife

Асап Роки потврди дека е во врска со Ријана

CityLife

Индијанците загрижени дека принцот Хари и Меган наводнуваат градини со вода што ја сметаат за света

CityLife