Кристин Дејвис се придружи на тимот на нова хумористична серија

Актерката од „Сексот и градот“, Кристин Дејвис, која се враќа за претстојниот рестарт на хит-серијата на Ејч-би-о макс, влезе во нов проект на стриминг-патформата.

56-годишната актерка го стави својот потпис за да глуми во Deeds, нова серија мрачна комедија за стриминг-услугата Ворнер-медија, објави порталот „Дедлајн“.

Проектот потекнува од продуцентската куќа на Елен Помпео, „Каламити Џејн“, а Дејвис исто така треба да биде и извршен продуцент.

Проектот ја следи очајната агентка (Дејвис) која чекори по сè помрачна патека кога е принудена да се здружи со млада двојка социопати, зависници од дрога.

Related posts

Сладолед од јагоди – совршен десерт за освежување во летните горештини

CityLife

Принцот Хари во Лондон, првпат по контроверзното интервју со Опра

CityLife

Кери Малиган ќе игра во филм за скандалот со Харви Вајнстин

CityLife