Кралицата му го честита роденденот на правнукот

Британската кралица Елизабета Втора му посака среќен втор роденден на нејзиниот правнук Арчи со емотивна семејна фотографија.

Фотографија од бебето Арчи со неговите родители војводата и војвотката од Сасекс беше објавена на профилот на кралското семејство на Твитер во четвртокот, дента кога тој наполни две години.

Пораката што ја придружува фотографијата гласи: „На Арчи Маунтбатен-Виндзор му посакувам многу среќен 2. роденден денес“.

Фотографијата е направена на замокот Виндзор во мај 2019 година, непосредно по раѓањето на Арчи.

И принцот Чарлс, дедото на Арчи, сподели фотографија на својот внук на Инстаграм, посакувајќи му среќен роденден.

Арчи живее со своите родители, принцот Хари и Меган, во Калифорнија, откако тие се повлекоа од кралските должности во март 2020 година.

Related posts

Гвинет Палтроу ќе биде велнес-советник на џиновски брод за крстарење

CityLife

Реже Џин Пејџ нема да глуми во втората сезона на „Бриџертон“, фановите тажни

CityLife

Скарлет Јохансон не може да чита сцени со сопругот Колин Џост бидејќи тој не сака

CityLife