Кој број го гледате? Оптичка илузија ги збуни корисниците на социјалните мрежи

62238983 Opticka Varka.webp.webp

Слика која кружи на социјалните мрежи покажува бројки напишани во црно-бели ленти кои создаваат оптичка илузија што го отежнува гледањето на сите бројки. Подолу можете да ја видите сликата што ги збуни гледачите, па проверете кои бројки ги гледате.

Многу корисници на социјалните мрежи веднаш погодија дека се работи за бројот 45283, но тоа не е целосниот одговор. Ако погледнете доволно внимателно и имате добар видео и монитор, ќе видите дека точниот број е 3452839.

Related posts

Кралот Чарлс го отвора Балморал за јавноста: За 175 евра ќе добиете и чај

CityLife

Џенифер Лопез паузира среде напорно снимање на новиот филм

CityLife

Лејди Гага, Глен Клоуз им се придружија на принцот Хари и Опра во ТВ-серија за ментално здравје

CityLife