Коцките мраз го чистат вашиот мијалник како никој друг

Kocki Mraz.jpg

Хигиената е важна за сите, а особено е важна кога е во прашање кујната. Таму мораме да ги зајакнеме мерките за заштита и чистота, бидејќи храната се подготвува во кујната.

На ТикТок, се појави одличен совет за тоа како да го спречите вашиот мијалник да мириса на различни мириси и остатоци од храна. Совет е да користите коцки мраз и топла вода и ќе бидете целосно изненадени од резултатите.

За почеток, ставете или посипете еден куп мраз во мијалникот. Ако имате можност да имате дробилка за храна во мијалникот, вклучете ја. Ако немате, тогаш само истурете топла вода. Можете да пуштате топла вода од славината, а исто така можете да истурете загреана вода во мијалникот.

Овој едноставен процес ги елиминира сите непријатни мириси кои доаѓаат од одводот на вашиот мијалник и со овој трик тој целосно ќе исчезне. За да ги одржувате мијалниците и одводите чисти, се разбира, најдобро е да избегнувате фрлање лушпи од јајца и лушпи од компир во мијалникот. Но, доколку ви се случи малку да се извалкате во одводите, испробајте го овој докажан трик кој функционира.

Related posts

Џорџ Клуни вели дека сè уште сака да глуми, но режијата е „позабавна“

CityLife

Рене Зелвегер ќе биде голферка во нова комедија на Мајкл Патрик Кинг

CityLife

(Видео) Италија победи на Евровизија

CityLife