Ким Кардашијан ја купи облеката на Џенет Џексон од музчкиот спот If

Ким Кардашијан потроши 25,000 долари на аукција за да го прослави 55. роденден на Џенет Џексон.

40-годишната реалити-sвезда и претприемач откри дека ја купила култната облека на пејачката од спотот за нејзиниот хит од 1993 година, If.

„За роденденот на Џенет Џексон, јас сум нејзина голема обожавателка, не можам да верувам дека го освоив ова на juliens_auctions“, напиша таа во неделата во описот на својата Инстаграм-приказна.

„Среќен роденден, кралице!“ додаде таа.

Купувањето беше дел од аукцијата на поп-легендата, која вклучуваше облека и лични предмети кои датираат од нејзиното детство па наваму.

Аукцијата, која се одржуваше од 14 до 16 мај, беше во организација на Јuliens Аuctions во чест на нејзиниот роденден.

Related posts

Папараците го забележаа Бен Афлек додека зема нарачан оброк

CityLife

Ќе го носам мојот розов фустан за тебе: Војвотката од Кембриџ лично се обедини со мала пациентка со леукемија

CityLife

Џенифер Лопез се дружи со поранешниот партнер Бен Афлек

CityLife