Ким Кардашијан и Канjе Вест се согласија на заедничко старателство по разводот

Канjе Вест се согласи на заедничко старателство со Ким Кардашијан над нивните четири деца.

Неговиот одговор следи по барањето за развод кое Ким го поднесе на 19 февруари, со што започна процесот на ставање крај на нивниот речиси седумгодишен брак.

Во поднесените документи, американскиот рапер и ријалити-ѕвездата постигнаа согласност дека нивниот брак треба да заврши поради непомирливите разлики.

Тие исто така се договорија дека не им е потребна брачна поддршка.

Канје и Ким имаат две ќерки на возраст од седум и три години и два сина – едниот има пет а вториот ќе полни две години следниот месец.

Според поднесокот на Ким, тие го чувале својот имот одвоено во текот на целиот брак, согласно условите на предбрачниот договор.

Related posts

БРИТ-награди: Поп ѕвездите се собраа за враќање на музиката во живо

CityLife

Алекс Родригез покажува дека не му е гајле што поранешната вереница има нова љубов

CityLife

Џенифер Лопез и Алекс Родригез навидум повторно заедно

CityLife