Кендал Џенер ултрамодерна на прошетка во Лос Анџелес

Кендал Џенер беше забележана во посета на такерија во Лос Анџелес во четвртокот.

За дневното излегување, 25-годишната реална sвезда и супермодел избра едноставна, модерна и лежерна комбинација. Таа на себе има црн тренди фустан и каубојски чизми, темни очила за сонце и црна маска за лице.

Манекенката изгледа опуштено на убав пролетен ден во Градот на ангелите.

Related posts

(Видео) „Ф9“ ќе се појави во кино во Сингапур еден месец пред САД

CityLife

Колку траат хороскопските знаци во врска: Бикот сака до крај, Лавот брзо му здосадува

CityLife

Џенифер Лопез го носи вереничкиот прстен од Родригез во нова реклама за „Џеј Ло бјути“

CityLife