Игор Џамбазов: Викенд без социјални мрежи, без интернет, без струја и вода

Викендов уживавме во бројните фотографии од празничните трпези кои беа споделувани на социјалните мрежи од нашите познати личности или наши блиски пријатели и роднини.

Наместо традиционалните фотографии од празничната атмосфера омилениот пар на македонската јавност се одлучи за викенд без социјални мрежи, без интернет, без струја и вода.

Игор Џамбазов и Илина Арсова за еден од најголемите христијански празници решија да не бидат достапни за јавноста и комплетно да се сплотат со природата.

 

Илина на својот инстаграм – профил објави видео преку кое ги информираше бројните фанови на парот дека ќе бидат недостапни за празниците упатувајќи велигденска честитка до сите со најубави желби.

– Што мислите за еден викенд без струја, без интернет и вода само од природните извори на планината. Ние гасиме телефони, поздрав до сите и честити празници, стои во изјавата на Илина.

Related posts

Не претерувајте со прашања, првите училишни денови треба да бидат опуштени за децата

citylogin

Руски инфуенсер ја врзал својата девојка за покривот на автомобилот и ја возел низ градот

citylogin

Парче од свадбената торта на Чарлс и Дијана продаденo за 1.850 фунти

citylogin