Зак Снајдер подготвен за продолжение на „Армија на мртвите“

55-годишниот режисер веќе разговарал со ко-сценаристот Шеј Хатен за тоа каде би можеле да ја одведат следната приказна за зомби-кражбата, ако постои интерес, а Омари Хардвик, кој го портретира Вандорох, откри дека со режисерот ја разгледувале можноста за враќање на своето алтер его.

„Ако постои интерес за повеќе Армии на мртвите, Шеј и јас точно знаеме како ќе оди приказната. Значи, да, подготвени сме,“ рече култниот режисер.

А Омари додаде на Entertainment Tonight: Има надеж за сите вас фанови на кои сакаат да го следат моето актерско патување како актер.

Зак моментално работи на анимирана серија-претходник на „Армија на мртвите: Изгубен Вегас“, што ќе објасни како е предизвикана наездата на зомби и како се собрал Las Vengeance-тимот.

Related posts

Раперот Ди-ем-икс во болница, претрпел срцев удар

CityLife

Дејвид Швимер и Џенифер Анистон чувствувале силна хемија во текот на снимањето на „Пријатели“

CityLife

Префинет гламур на црвениот тепих на „Оскарите“

CityLife