Ел Фенинг како Катерина Велика на виртуелна церемонија

42113220 0 Image A 95 1619151353936.jpg

Најдобрите во независен филм и телевизија добија признанија на синоќешната церемонија на доделување на престижните американски награди „Независен дух“ (Independent Spirit Awards).

Овие награди се предвесник на „Оскарите“ и обично се доделуваат 24 часа пред „Оскарите“.

Иако годинешната свеченост беше виртуелна, тоа не ги спречи почестените и презентерите на вечерта да заблескаат во убави креации за оваа пригода.

Ел Фенинг, која беше номинирана за најдобра актерка, изгледа прекрасно во прилагоден фустан од брендот Вивиен Вествуд инспириран од „Љубовта за бисери на Катерина Велика!“

Related posts

Јапонија воведува билети за искачување на планината Фуџи

CityLife

Компанија од Јужна Кореја на своите вработени им плаќа по 70 илјади евра за секое новородено дете

CityLife

Дали е безбедно да се јадат компири кои почнале да никнуваат?

CityLife