Ел Фенинг како Катерина Велика на виртуелна церемонија

Најдобрите во независен филм и телевизија добија признанија на синоќешната церемонија на доделување на престижните американски награди „Независен дух“ (Independent Spirit Awards).

Овие награди се предвесник на „Оскарите“ и обично се доделуваат 24 часа пред „Оскарите“.

Иако годинешната свеченост беше виртуелна, тоа не ги спречи почестените и презентерите на вечерта да заблескаат во убави креации за оваа пригода.

Ел Фенинг, која беше номинирана за најдобра актерка, изгледа прекрасно во прилагоден фустан од брендот Вивиен Вествуд инспириран од „Љубовта за бисери на Катерина Велика!“

Related posts

Историскиот триумф на Клои Жао цензуриран во Кина

CityLife

Префинет гламур на црвениот тепих на „Оскарите“

CityLife

(Видео) Излезе првиот трејлер на „Sвездени патеки: Пикард“ сезона 2

CityLife