Евросонг доби зелено светло за 3.500 луѓе во публика

Холандската влада ќе дозволи 3.500 фанови да присуствуваат на изборот на песна на Евровизија.

Годишната музичка екстраваганца ќе се одржи во ротердамската Ахој арена во мај, откако беше откажана минатата година.

Според планот, местото ќе било полуполно и на фановите ќе им треба негативен тест за Ковид-19, пред да им биде дозволен влез.

Организаторите на Евровизија ја поздравија одлукатана холандската влада  и рекоа дека „ќе ги разгледаат опциите што се сега достапни“.

„Ќе објавиме повеќе детали во следните недели за тоа како можеме безбедно да ја примиме публиката во Ахој во Ротердам, доколку ситуацијата дозволи“.

Related posts

Анџелина Џоли го нарече домашното образование на своите шест деца „предизвик“

CityLife

Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

CityLife

Мјузиклот за принцезата Дијана првин на „Нетфликс“, а потоа на Бродвеј

CityLife