Еве кои хороскопски знаци ќе добијат пари оваа година

1711663806 Horoskop.jpeg

Еве кои хороскопски знаци ќе добијат пари оваа година. Проверете дали сте меѓу среќниците.

Бик

За Биковите целата оваа година ќе биде знак на просперитет и изобилство. Ова особено се однесува на оние бикови кои се занимаваат со ИТ и социјалните мрежи. Најдебели ќе им бидат паричниците во јуни, а периодот на изобилство ќе започне малку порано, околу 25 мај.

Скорпија

Скорпиите веќе се владетели на финансискиот сектор. Во јуни можат да дојдат до поголема сума на пари, а во декември ве очекува навистина голема сума. Тогаш ве очекуваат нови деловни можности кои ќе знаете многу добро да ги вложите

Овен

Најбогатиот период за овните ќе започне кон крајот на мај. Но, тоа влијание ќе го почувствувате веќе во април, кога вашите планети и другите влијанија едноставно ќе се усогласат. Во летните месеци уште повеќе ќе ве почитуваат, што ќе влијае и на вашиот џеб.

Водолија

Водолиите се среќните оваа година бидејќи ова е навистина нивна година. Добро ви оди од јануари и ќе продолжите да го правите тоа во текот на целата година. Патот е широко отворен за сите ваши проекти, затоа не плашете се.

Извор: index.hr

Related posts

Кајли Џенер горда на својата тригодишна ќерка Сторми

CityLife

Анџелина Џоли тврди дека ѝ било ускратено правото на фер судење за старателство

CityLife

Крис Харисон заминува од Bachelor поради расистички коментари

CityLife