Дони Јен се здружува со Киану Ривс за „Џон Вик 4“

20210604 Keanureeves Donnieyen Reuters Ig.jpg

Акционата sвезда од Хонг Конг, Дони Јен, ќе му се придружи на Киану Ривс во претстојното четврто продолжение на „Џон Вик“, објави „Дедлајн“.

Филмската франшиза започна кога поранешен платен убиец тргна во потера по насилниците кои упаднаа во неговиот дом, му го украдоа неговиот винтиџ автомобил и го убија неговото сакано куче. Во продолженијата објавени во 2017 и 2019 година, Џон е во бегство откако водачот на бандата ќе постави награда за неговата глава.

Иако приказната за „Џон Вик 4“ е сè уште мистерија, наводно, Дони (57) ќе глуми стар пријател на титуларниот атентатор (Киану), а дуото ја дели истата историја и непријатели.

Филмот наскоро треба да започне со продукција. Ќе се снима на локации во Франција, Германија и Јапонија.

Related posts

Почина актерот Кларенс Вилијамс Трети

CityLife

Ракот на дебелото црево убива повеќе помлади мажи и жени од кога било, открива новиот извештај

CityLife

Светски ден на пчелата: Тие изумираат, а Ајнштајн предупреди дека нивното исчезнување ќе биде фатално

CityLife