Домашна маска која го брише уморот од вашето лице

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање.

 

 

Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против ситните брчки и разните дамки на лицето.

Потребни состојки:

-лимонов сок
-две лажички сода бикарбона (содата е одлична за пилинг).

Начин на подготовка:

Промешајте лажичка лимонов сок со две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста. Намачкајте го лицето и вратот.

Нанесената маска држете ја 15 минути. Користете топла, влажна крпа и избршете ја маската од лицето.

Со студена вода, затворете ги порите и потхранете ја кожата со крема.

Доколку имате проблем со проширени пори во маската наместо сода ставете изматена белка од јајце. Ефектот ќе биде неверојатен.

Related posts

Ладните раце и стапала може да се предзнак за сериозни болести

citylogin

Како да препознаете згрутчување на крвта?

citylogin

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

citylogin