Домашна маска која го брише уморот од вашето лице

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање.

 

 

Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против ситните брчки и разните дамки на лицето.

Потребни состојки:

-лимонов сок
-две лажички сода бикарбона (содата е одлична за пилинг).

Начин на подготовка:

Промешајте лажичка лимонов сок со две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста. Намачкајте го лицето и вратот.

Нанесената маска држете ја 15 минути. Користете топла, влажна крпа и избршете ја маската од лицето.

Со студена вода, затворете ги порите и потхранете ја кожата со крема.

Доколку имате проблем со проширени пори во маската наместо сода ставете изматена белка од јајце. Ефектот ќе биде неверојатен.

Related posts

Лондон: Заразувањето со коронавирус е три пати помало меѓу вакцинираните

citylogin

Сварете лушпи од лук во вода и пијте ја течноста на секои 4 часа: Еве за што сè помага овој моќен напиток

citylogin

Ковид се менува, ова се најчестите симптоми кај новите случаи

citylogin