Дизни работи на продолжение на „Круела“

Now Streaming Best New Tv Shows Movies This Week.jpg

Титуларниот лик Круела де Вил ќе се врати во блиска иднина.

Иако филмот во кој играат Ема Стоун и Ема Томпсон штотуку е објавен, раководотителите во „Дизни“ се толку задоволни од неговиот комерцијален и критички прием, што почнаа да планираат продолжение, според „Холивуд репортер“.

Режисерот на Круела, Крег Гилеспи, и сценаристот Тони Мекнамара се очекува да се вратат за продолжението на филмот, трета верзија на „101 Далматинец“, во кој главната улога ја толкува Ема Стоун како злобничка Круела де Вил.

Филмот е неверојатно добро прифатен од публиката ширум светот, со оценка 97% на агрегаторот за рецензии на филмови „Ротен томатос“.

Related posts

Парис Хилтон ќе ја прикаже свадбената церемонија во документарец

CityLife

Лејди Гага задоволна од апсењето на крадците на нејзините кучиња

CityLife

Истражување: Зошто образите црвенеат по пиење алкохол?

CityLife