„Дизни“ затвора 18 кабелски канали во Југоисточна Азија и Хонг Конг

„Дизни“ ќе затвори 18 канали во Југоисточна Азија и Хонг Конг почнувајќи од 1 октомври 2021 година. Ова претставува крај на една ера за компанијата која во регионот има огромен синџир на снабдување со забава.

Вработените, наводно, веќе биле информирани за затворањето во Сингапур.

18-те канали што се затвораат во Југоисточна Азија и Хонг Конг по повеќе од две децении се забавни канали Fox, Fox Crime, Fox Life, и FX, филмски канали Fox Action Movies, Fox Family Movies, Fox Movies и Star Movies China, спортски канал Fox Sports, Fox Sports 2, Fox Sports 3, Star Sports 1, Star Sports 2, детски канал Disney Channel и Disney Junior, фактички услуги Nat Geo People и SCM Legend.

Целта на ваквата одлука е компанијата да може да се фокусира на својот стриминг модел директно до потрошувачите (D2C).

Related posts

Некои од најгласните политичари против ЛГБТ-правата честопати биле прикриени хомосексуалци

CityLife

(Видео) Careless Whisper на Џорџ Мајкл прогласена за најомилена песна на сите времиња

CityLife

Арми Хамер се пријавил на рехабилитација

CityLife