Де Ниро на свечен ручек во чест на „Трибека“

44036843 0 Image M 3 1623278349663.jpg

Роберт де Ниро во средата приреди ручек по повод отворањето на годишниот филмски фестивал Трибека, уште еден знак дека Њујорк се враќа во нормала по пандемијата.

На ѕвездата ветеран, кој имаше ортопедско помагало за ногата откако претрпе тешка повреда на снимањето на филмот на Мартин Скорсезе, „Убијци на цветната месечина“, му се придружија гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо и домаќин на голем број водечки актери во Големото јаболко.

Вупи Голдберг и Алек Болдвин беа меѓу ѕвездите кои му се придружија на Де Ниро на свечениот ручек пред филмскиот фестивал.

 

Ручекот во Pier 76 го означува почетокот на еден од најголемите светски фестивали со настани во живо од избувнувањето на глобалната здравствена криза.

Медиумите го искоментираа настанот како знак дека Њујорк полека се враќа во постпандемска нормала.

Related posts

Сите токсични состојки во една цигара

CityLife

Мајкл Џеј Фокс доби овации на доделувањето на БАФТА наградите

CityLife

Селма Хајек замалку ќе ја загубела битката со Ковид-19

CityLife