Дејвид Швимер: Нема да има нови епизоди на „Пријатели“

Малку е веројатно дека некогаш ќе се снимаат нови епизоди на „Пријатели“, според Дејвид Швимер.

54-годишниот актер го глумеше Рос Гелер во хит серијата – која траеше од 1994 до 2004 година и се фокусираше на шест блиски пријатели кои живеат во Њујорк – а фановите беа пресреќни кога тој и другите петмина од актерскиот тим Метју Пери, Лиза Кудроу, Џенифер Анистон, Кортни Кокс и Мет Лебланк, се обединија за да зборуваат за своите искуства во серијата.

Нивната средба беше насловена Friends: The Reunion.

Иако го радуваат повиците за повеќе епизоди, Дејвид нагласи дека тој и неговите колеги како и креаторите – Дејвид Крејн и Марта Кауфман – се согласуваат дека е најдобро серијата да се остави недопрена затоа што ликовите би биле во различна фаза од нивниот живот.

Во интервју за весникот „Фајненшл тајмс“, тој рече: „Креаторите на серијата се со истиот ум како и ние, што значи дека тие го сакаа начинот на кој заврши.“

Related posts

Фотосесија на плажа: Џој Кориган ги покажа своите облини во бикини

CityLife

Џастин Чемберс ќе го глуми Марлон Брандо од ерата на „Кум“

CityLife

Мадона го бодри синот фудбалер заедно со својот многу помлад љубовник

CityLife