Дејвид Бекам откри зошто ја одбрал Викторија: „Сакам силна жена“

Dejvid I Viktorija Bekam Profimedia 0792086767 64e4baed8cd98.webp.webp

Британската двојка Дејвид и Викторија Бекам ја започнаа својата љубовна приказна уште во деведесеттите, а убавата приказна за љубовта во шоу-бизнисот покажува дека во светот на познатите и славните сепак не е сè толку „лажни“. Дејвид често зборува за својата Вики, а сега откри што особено го цени кај неа

Дејвид и Викторија Бекам се едни од најдолговечните парови кои успеале да го задржат статусот на „моќен пар“ повеќе од дваесет години. Често на социјалните мрежи покажуваат колку се среќни и задоволни од своите животни одлуки, а без никаков срам зборуваат за љубовта што ја делат.

Дејвид зборуваше со Џејмс Корден сосема искрено за неговата љубов кон неговата сопруга и размислуваше за нивното патување на љубов и партнерство, истакнувајќи ги квалитетите што ја направија нивната врска нераскинлива.

Во деведесеттите, Викторија беше една од главните пејачки ѕвезди и многумина ја познаваа под името „Пош Спајс“, а Дејвид ја гледаше и како атрактивна пејачка и призна дека прво го привлекувала нејзината убавина: „Едноставно ми се допадна. Не знаев каква е таа како личност. Едноставно ми се допадна како и на повеќето луѓе во тоа време, и не знаев со кого ќе се омажам или со кого ќе бидам до крајот на мојот живот“.

Нивната врска започна во 1997 година, кога и двајцата беа најголеми англиски ѕвезди, а Дејвид се ожени со убавата пејачка во 1999 година.

За Дејвид таа одлука не била избрзана, туку реализација на планот што го поставил откако ја видел на телевизија. Гледајќи наназад на раните денови од нивната романса, Дејвид се присети на моментот кога знаел дека Викторија е онаа со која сака да се ожени. Гледајќи го спотот за песната „Say You’ll Be There“, Дејвид му рекол на својот цимер дека ќе се ожени со Викторија.

Како што нивната врска се продлабочуваше, силата, работната етика и улогата на мајка на Викторија навистина го пленила, претворајќи ја почетната привлечност во трајна љубов која продолжува до ден-денес.

„Ми се допаѓа што понекогаш таа се грижи за мене, најчесто, и знаете, ние го создадовме овој живот со четири големи деца, кои се најважните работи во нашиот живот, па ја избрав Викторија… . начинот на кој таа некако го води семејството. Ми се допаѓа силна жена и ми се допаѓа тоа што работи напорно. Ми се допаѓа тоа што е одлична мајка“, изјави Дејвид, кој се согласува дека децата се најважното нешто што им се случило во врската.

Related posts

„Но, тоа не е сè! Ако се јавите сега …“. Како пропадна Топ Шоп?

CityLife

Шварценегер се чувствува фантастично како дедо

CityLife

Луѓето се обложуваат дали предлог за брак кој го чекат милиони ќе падне на Супер Боул

CityLife