Дете кое сака да стане пилот ја помина првата лекција за летање

Седумгодишно момче од Велика Британија, голем љубител на авиони и пилотирање, се издигна во небото на својата прва лекција по летање.

Џејкоб Њусон од Лидс сонува еден ден да стане пилот. Неговиот татко Ендру му дозволи да присуствува на првиот час за летање и да управува со авион неколку секунди.

Тој ја презеде контролата врз Piper PA-28 Cherokee за време на летот надвор од аеродромот White Waltham во близина на Мејденхед, под будното око на инструкторот Марк Грин.

„Тој имаше контрола над леталото околу пет до 10 секунди и апсолутно беше воодушевен“, рече таткото Ендру.

Малиот Џејкоб додаде: „Беше прилично застрашувачко, мислев дека татко ми ќе повраќа“.

Related posts

(Видео) Објавен првиот трејлер за ТВ-серијата на принцот Хари и Опра

CityLife

Меган Фокс веднаш знаела дека раперот Кели е нејзина сродна душа

CityLife

Тејлор Свифт објасни зошто нема фотографии од нјзината мачка: Mногу e приватна

CityLife