Во текот на паузата, Ед Ширан пишувал 25 песни неделно

20210630 Edsheeran Reuters.jpg

Ед Ширан откри дека пишувал 25 песни неделно за време на паузата што ја најави по раѓањето на неговата ќерка.

Музичката суперѕвезда (30) реши да ѝ го посвети целото свое време на ќерката Лира, која се роди во септември 2020 година.

Британскиот музичар, автор на повеќе мегахитови меѓу кои Perfect, Thinking Out Loud, Shape of You, откри дека продолжил да работи на нова музика и напишал два албума за време на својот застој.

Весникот „Сан“ го цитира хитмејкерот: „Направив два албума и напишав околу 250 песни, од кои 50 се балади.“

„Јас пишувам околу 25 песни неделно и се надевам дека барем една од нив ќе биде во ред и ќе се најде на списокот записи.“

Весникот пренесува дека добитникот на „Греми“, имал неколку сесии за пишување песни со Сер Елтон Џон.

Инсајдер за весникот изјави: “Ед и Елтон заедно напишаа неколку нови песни. Тие се навистина добри пријатели и беше одлично што може да се поврзат и да работат на нова музика заедно.“

„Песните што ги напишаа се одлични и имаат многу посебно место во срцето на Ед.“

Фановите ќе го слушнат петтиот студиски албум на Ширан – кој најверојатно ќе биде насловен Subtract – подоцна оваа година.

Related posts

Цвеклото има широк спектар на делување! Еве ги бенефитите за организмот!

CityLife

Двете нови кученца ѝ помагаат на кралицата да ја преброди смртта на сопругот

CityLife

Популарниот детективски филм добива трето продолжение

CityLife