(Видео) Фeдерер покажува актерски вештини во реклама со Де Ниро

Малку луѓе сакаат Роџер Федерер да започне втора, не-тениска кариера, но ако го направи тоа, глумата би можела да биде привлечна опција, коментираат светски медиуми.

Во реклама за промоција на туризмот во Швајцарија, Федерер се појавувa во видеоклип со Роберт Де Ниро и го прашува дали сака да снима филм во неговата родна земја

Во рекламниот спот на Swiss Tourism, тениската легенда го кани Де Ниро да сними „швајцарски филм“ и му раскажува колку е убаво таму, а актерот му одговара: Не, Швајцарија е премногу совршена, мене ми треба драма, опасност, конфликт… Јави му се на Хенкс!

„Ран кандидат за Оскар?“ Федерер се пошегува на Твитер, одговарајќи на еден од многуте коментари што ги доби од своите фанови во однос на неговата глума во спотот.

Под слоганот, „Ако ви треба одмор без драма, одете во Швајцарија,“ промоцијата е веќе во тек.

Федерер е нов бренд амбасадор на Швајцарија за туризам.

Related posts

Киану Ривс на прошетка низ Берлин пред да започне снимањето на „Џон Вик 4“

CityLife

Нов филм за Ејми Вајнхаус одбележува 10 години од смртта на пејачката

CityLife

Метју Пери го продаде раскошниот пентхаус во Лос Анџелес

CityLife