(Видео) Прв трејлер за „Одред самоубијци“

„Ворнер Брос пикчрс“ го објавија првиот трејлер за „Одред самоубијци“ (The Suicide Squad) на Џејмс Ган, филм за група негативци кои се здружуваат против многу поголема закана – буквално.

Ган, режисерот на „Чувари на галаксијата“ го напиша и режираше овој проект, пред да почне да работи на спиноф-серија на „ХБО макс“ во која глуми еден од членовите на одредот: Peacemaker (Мировник).

Иако премисата е многу слична на филмот „Одред самоубијци“ од 2016 година, ова во суштина е меко рестартирање на својствата на Диси-универзумот. Само Рик Флагд (Џоел Кинемен), Харли Квин (Марго Роби) и капетанот Бумеранг (Џаи Кортни) се враќаат, повторно заплеткани во одред негативци од Ц-листата, кои мора заедно да извршат невозможни мисии.

Актерската екипа ја сочинуваат Силвестер Сталоне, Маргот Роби, Идрис Елба, Виола Дејвис и Џон Сина.

Related posts

„Брзи и бесни 9“ постави рекорд на киноблагајните во САД и Сингапур

CityLife

Во најава нова љубовна двојка: Канје Вест и Ирина Шајк

CityLife

Пентхаус во „Риц Карлтон резиденсис“ во Мајами продаден за 21 милион долари

CityLife