(Видео) Огромен крокодил прошета низ индиско село

Жителите на едно индиско село во јужната провинција Каранатака останаа шокирани кога забележаа крокодил како лежерно шета низ селото.

Крокодилот излегол од блиската река и влегол во селото.

Видеото кое брзо се прошири на интернет покажува како селаните го следат крокодилот од безбедно растојание.

Исплашените селани веднаш повикале помош, а вработените во шумската служба го фатиле крокодилот и го вратиле во реката.

Related posts

Џенифер Анистон откри што украла од гардеробата на Кортни Кокс во „Пријатели“: Сè уште го носам

CityLife

Анџелина Џоли тврди дека ѝ било ускратено правото на фер судење за старателство

CityLife

Стримувани филмови ќе може да се натпреваруваат за „Оскар“ и следната година

CityLife