(Видео) Новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ доби трејлер и датум на премиера на „Дизни плус“

Долго-очекуваното продолжение на анимираниот серијал „Војна на Ѕrвездите: Нападот на клоновите“
конечно доби датум на премиера и трејлер.

Премиерата е закажана за 4 мај, а најновата во сагата на војна на ѕвездите со оригинален наслов Star Wars: The Bad Batch следи група елитни и експериментални клонови во галаксијата што брзо се менува непосредно по војната на клоновите.

Новата серија ќе дебитира на стриминг-платформата „Дизни плус“.

Related posts

На потенцијалните партнери на Џесика Симпсон им кажувале да не излегуваат со неа

CityLife

(Видео) 82-годишна жена ќе патува во вселената со Џеф Безос

CityLife

Спајдермен конечно се враќа дома во „Дизни плус“ во нов договор со „Сони“

CityLife