(Видео) Најавена е есенска премиера на анимираната серија „Аркан“

20210505 Lol Riotgames.jpg

Riot Games објавија нов експлозивен трејлер за нивната претстојна анимирана серија Arcane, и иако клипот во стилот на сегмент од 18 секунди не открива многу информации за наративот, барем знаеме дека серијата ќе пристигне на стриминг-платформата Нетфликс некаде наесен.

Дејствието на анимираната серија е поставено првенствено во градовите Пилтовер и Заун во рамки на експанзивниот универзум на „Лига на легендите“ (League of Legends), што веќе означува убава поделба помеѓу добрите и злите аспекти на технологијата.

Related posts

Форд повлекува речиси два милиони возила поради ризик од проблематични делови

CityLife

Првпат по несреќата ќе се појави во јавност: Шумахер ќе присуствува на свадбата на ќерка му?

CityLife

Оскарот на „Моќниот Џо Јанг“ може да достигне цена од 500,000 долари на аукција

CityLife