(ВИДЕО) „Буцката“ од Малта која танцува со гол маж е најголем фаворит за победа на Евросонг 2021

На нешто повеќе од еден месец до почетокот на изборот на песна на Евровизија, обложувалниците на големо примаат обложувања за тоа која песна ќе победи.

Британскиот „Смаркетс“, букмејкер познат по одличното предвидување на резултатите (меѓу другото, претседателските избори), предвидува дека победник на Евровизија оваа година ќе биде пејачката Дестини од Малта, на која ѝ се дава 17 отсто шанси.

Победа за Малтежанката предвидуваат и други обложувалници, а Дестини е фаворит уште откако беше објавена нејзината песна „Je Me Casse“.

 

Related posts

Еј-би-си наплаќа 2 милиони долари за реклама од 30 секунди на „Оскарите“

CityLife

(ФОТО) Славната Инстаграм ѕвезда е сон на многу мажи, но сепак нејзиното момче не ја ценело

citylogin

Цеца во опуштено издание, без трошка шминка на себе

citylogin