(ВИДЕО) Боно Вокс го скандираше името на Навални на концерт во Лас Вегас

O 1906815 1024.jpg

Фронтменот на U2, Боно Вокс, го скандираше името на Алексеј Навални заедно со публиката за време на концертот во Лас Вегас.

-Путин никогаш не би го изговорил неговото име. Затоа помислив дека вечерва луѓето кои веруваат во слобода мора да го кажат неговото име – изјави Вокс и објави на Х профилот на бендот U2.

Критичарот на рускиот претседател Владимир Путин и опозиционерот Алексеј Навални починаа на 16 февруари.

Како што соопшти руската затворска управа, тој на 48-годишна возраст почина во поправната колонија бр.3 во автономниот округ Јамало-Ненец.

Related posts

Џеф Безос има одличен совет за успех – и за возрасни и за деца

CityLife

Која е разликата помеѓу кафените и белите јајца?

CityLife

Жена од Вирџинија притиснала погрешно копче и освоила 1 милион долари на лотарија

CityLife