(Видео) „Армија на мртвите“ на Зак Снајдер го објави првиот трејлер

Режисерот Зак Снајдер повторно се враќа по мартовската премиера на неговата верзија на „Лига на правдата“ со први целосен трејлер за претстојниот Army Of The Dead („Армија на мртвите“).

Sвездата на „Чуварите на галаксијата“ Дејв Батиста ја предводи големата актерска екипа во која се појавуваат Тиг Нотаро и Омари Хардвик, додека тој прифаќа мисија која ѝ пркоси на смртта.

Приказната следи група платеници кои планираат да ја изведат најголемата кражба во казино во Лас Вегас. Градот претходно бил ограбен од зомби месојадци.

Тизерот сугерира дека „Армијата на мртвите“ на Нетфликс ќе биде комфортна територија за Снајдер, кој првпат се прослави со својот римејк на Dawn Of The Dead („Зора на мртвите“) во 2004 година.

Related posts

Шенон Доерти сака нејзината пепел да се измеша со останките на нејзиното куче и нејзиниот татко

CityLife

Камбоџа постигна нов светски рекорд во „носење невести“

CityLife

Луѓето се обложуваат дали предлог за брак кој го чекат милиони ќе падне на Супер Боул

CityLife