Бритни Спирс плачела 2 недели по објавувањето на документарецот за неа

Britney.jpg

39-годишната пејачка беше тема на неодамна објавениот документарец на „Њујорк Тајмс“, а во вторникот за првпат го прекина молкот за филмот, признавајќи дека се чувствувала засрамена од содржината на продукцијата.

Framing Britney Spears ги истражува проблемите околу славата на Бритни, вклучувајќи го и нервниот во 2008 година, што резултираше со тоа да биде ставена под трајно старателство на татко ѝ, а пејачката рече дека гледањето делови од филмот ја оставило во солзи.

Во објава на Инстаграм, таа напиша: Мојот живот отсекогаш се шпекулираше … бев нагледувана … и судена целиот мој живот !!! За здрав разум треба секоја вечер од мојот живот да танцувам за да се чувствувам диво и човечко и живо !!! Изложена сум цел живот настапувајќи пред луѓе !!!

„Не го гледав документарниот филм, но од она што го видов бев засрамена од светлината во која ме ставија … плачев две недели и … сè уште плачам понекогаш,“ пишува Бритни.

Related posts

Шестото продолжение на „Притаено зло“ ќе пристигне во ноември

CityLife

Партнерот на Бритни Спирс подготвен за брак и деца со пејачката

CityLife

„Нетфликс“ ги откупи правата за продолжението на филмот „Knives Out“

CityLife