Бред Пит сакал да го промени имиџот на убаво момче на почетокот на својата кариера

41919900 0 Image A 11 1618786048040.jpg

Бред Пит се обиде да го избрише имиџот на убаво момче порано во својата актерска кариера со многу посеризна улога улога во филмот „Калифорнија“ од 1993 година.

Во видео клип од претстојната серија E! True Hollywood Story („Вистинска холивудска приказна“) за животот на холивудските ѕвезди пред и откако станале славни, режисерот на „Калифорнија“, Доминик Сена и други режисери и автори ја објаснуваат динамиката на раната кариера на Пит по неговото појавување во хитот „Телма и Луиз“ од 1991 година.

Авторот на „Култ на славните“, Купер Лоренс, за медиумите раскажува за изненадниот отскок во кариерата на тогашниот ерген Пит во раните 90-ти.

„Одеднаш тој стана лице кое постојано беше на насловната страница на списанијата“, вели Лоренс, „и сите сакаа да знаат за неговиот социјален живот, со кого излегува и дали има девојка“.

Режисерот Доминик Сена го објасни синџирот на настани што доведоа до тоа актерот, кој сега има 57 години, да добие погруба улога во филм како Early Grayce за да го смени на лакот на својата кариера.

Related posts

Омилените цвеќиња на Дијана се нов дизајн на Потонатата градина во палатата Кенсингтон

CityLife

Сакате да се ослободите од заморот и напнатоста? Запалете го овој лист!

CityLife

Ема Стоун елегантна на премиерата на „Круела“ во Холивуд

CityLife