Бил Козби останува во затвор

Бил Козби нема да биде пуштен на условно оваа година, откако одби да учествува во програми за сексуални престапници.

Актерот (83) е во затвор од 2018 година. Тој беше осуден на 10 години откако беше прогласен за виновен по три точки за тежок сексуален напад.

Козби отворено се спротивстави на програмите и одби да ја признае вината, и покрај фактот дека тоа значи дека мора да ја издржува целата казна.

Козби ќе остане во затвор во Феникс.

Портпаролот на Козби, Ендру Вајат, ја нарече одлуката застрашувачка и рече дека Козби е невин.

Актерот, кој глумеше во серијата „Козби шоу“ од 1986 до 1992 година, се надева дека Врховниот суд ќе ја промени својата одлука.

Related posts

Ќерката на Ед Ширан плаче кога тој пее

CityLife

Дру Баримур по грешка му испратила непристојно видео на тинејџер

CityLife

Медиуми потсетуваат на денот кога принцот Филип одеше зад ковчегот на Дијана заедно со внуците 

CityLife