Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

Костим за капење што го носеше британската актерка Барбара Виндзор во филмот Carry On Camping (1969) беа продадени на аукција за 9,500 фунти.

Починатата актерка ги носеше бикините во познатата сцена кога горниот дел одлета среде час вежбање.

Сцената мораше да се снима три пати.

Приходите од продажбата на бикините, кои беа извадени од корпа за отпадоци пред неколку децении, продавачот ќе ги донира на Друштвото за Алцхајмерова болест.

Актерката, која исто така глумеше во EastEnders, почина во декември од Алцхајмерова болест на 83-годишна возраст.

Секвенца од сцената во Carry On Camping беше вклучена во редоследот на службата за нејзиниот погреб, придружуван од нејзиниот цитат: „Таа слика ќе ме следи до крај“.

Бикините се продадени на американски купувач по војната наддавања меѓу телефонски и онлајн купувачи бидејќи цената растела.

Related posts

Анџелина Џоли елегантна на прошетка со својата ќерка

CityLife

Војводата и војвотката од Кембриџ ги воодушевија кралските фанови со посетата на Шкотска – каде што првпат се сретнаа

CityLife

Тејлор Свифт испрати подароци на медицинска сестра: Инспирирана сум од твојата страст за помагање

CityLife