Асап Роки потврди дека е во врска со Ријана

Американскиот рапер Асап Роки соопшти дека е во врска со пејачката Ријана и ја опиша како „љубовта на неговиот живот“ во интервју за GQ.

Шпекулациите за романсата меѓу двете sвезди почнаа уште во 2013 година, кога раперот ја поддржуваше Ријана како предгрупа на нејзината концерти во рамки на светската турнеја „Дијаманти“.

„Таа е една во милион. Мислам дека кога знаеш, знаеш”, рече тој, додавајќи: „Таа е вистинската“.

Двајцата се појавија во неговото видео во 2013 година за Fashion Killa, додека раперот обезбеди гостински стих на ремиксот на хитот на Ријана Cockiness (I Love It) од 2012 година

Во меѓувреме, тие се обидуваа да избегнат заеднички фотографии и папараци, се наведува во написот на GQ.

Related posts

Омилените цвеќиња на Дијана се нов дизајн на Потонатата градина во палатата Кенсингтон

CityLife

Ѕвездата на „Бриџертон“ одговори на гласините дека тој ќе биде следниот Џејмс Бонд

CityLife

Првиот проект на принцот Хари и Меган за „Нетфликс“ ќе биде за игрите Инвиктус

CityLife