Анџелина Џоли позира со рој пчели на неа за Светскиот ден на пчелата

Анџелина Џоли помогна да се привлече внимание за Светскиот ден на пчелата во четвртокот, 20 мај.

Актерката и активистка (45), се здружи со National Geographic да разговараат за зачувување на пчелите, подигање на свеста за нивната важност, заканите со кои се соочуваат и нивниот придонес кон одржливиот развој.

На неа слетаа кошница инсекти за фотографија која го одзема здивот, а ја направи фотографот и пчелар аматер Ден Винтерс. Оваа фотографија е  во знак на поддршка на Светскиот ден на пчелата.

 

Related posts

„Индијана Џонс 5“ ќе почне да се снима следната недела

CityLife

Виола Дејвис со часови разговара со Мишел Обама додека се подготвува за новата улога

CityLife

На повидок нова романса: Рене Зелвегер во врска со британски презентер

CityLife