Амброзио ја почна работната недела со пилатес

По поминатиот лежерен ден со семејството и пријателите на Денот на мајката, Алесандра Амброзио се врати на секојдневната рутина на одржување на својата беспрекорна фигура.

Бразилската убавица (40) беше забележана како излегува од пилатес-студио во Санта Моника, во близина на нејзиниот дом покрај Тихиот Океан.

Амброзио го покажа исончанато и тонирано тело во бел спортски градник и долни тренирки.

Related posts

Војводата и војвотката од Кембриџ ги воодушевија кралските фанови со посетата на Шкотска – каде што првпат се сретнаа

CityLife

Кралицата Елизабета Втора сподели една од нејзините омилени фотографии со принцот Филип

CityLife

Внатре во замокот каде Кардашијанови ја снимаа последна епизода на реалното шоу 

CityLife