Амброзио ја почна работната недела со пилатес

42831148 0 Image A 24 1620713270251.jpg

По поминатиот лежерен ден со семејството и пријателите на Денот на мајката, Алесандра Амброзио се врати на секојдневната рутина на одржување на својата беспрекорна фигура.

Бразилската убавица (40) беше забележана како излегува од пилатес-студио во Санта Моника, во близина на нејзиниот дом покрај Тихиот Океан.

Амброзио го покажа исончанато и тонирано тело во бел спортски градник и долни тренирки.

Related posts

Таа има 24, а свршеникот 68 години: Не сум со него за парите, ние сме нормален пар

CityLife

Како ќе проверите најбрзо дали јајацата се свежи

CityLife

Рене Зелвегер на својот 52. роденден презентира награда на „Оскарите“

CityLife