Амброзио во секакво издание зрачи со сексапил, старее ли воопшто оваа жена?

Aa Launch Blog Shop 3.jpg

Алесандра Амброзио минатиот месец го прослави својот 40. роденден.

Бразилската убавица ја покажа својата беспрекорна атлетска фигура во вторникот попладне, кога излегуваше од пилатес-студио во Лос Анџелес, Калифорнија.

Алесандра, на која ѝ се придружи колешката модел Луди Делфино, ги разголи своите тонирани раце и затегнат стомак во спортски градник и долни тренирки.

И во вакво издание, таа се издвојува од толпата.

Супероделот Алесандра потекнува од Бразил, но јавноста ја знае како калифорниска девојка. Таа својата кариера како модел ја почна на 12 години и оттогаш стана една од миленичките во модните кругови.

Таа секогаш зрачи со позитивна енергија и ненагласен сексапил, без разлика дали се релкасира на плажа или гази по пистите и позира пред објективите на познати модни дизајнерски имиња.

Related posts

Фановите загрижени за Мадона поради бројните естетски зафати: Мислев дека е вонземјанин

CityLife

На повидок нова романса: Рене Зелвегер во врска со британски презентер

CityLife

„Амазон“ ги носи Џејмс Бонд и Роки во борба против „Нетфликс“ со купувањето на МГМ

CityLife