Актер номиниран за „Оскар“ вели не му се важни награди во веќе избришана објава на Инстаграм

Само неколку дена откако ја заработи својата прва номинација за „Оскар“ за улогата во „Јуда и црниот месија“, Лакит Стенфилд откри дека не е толку заинтересиран за сезоната на награди.

29-годишниот актер, кој го игра Бил О’Нил во „Јуда и црниот месија“ сподели фотографија од напис во „Дедлајн“ во врска со шпекулациите дека организаторите на церемонијата на доделување на најпрестижните награди размислуваат да ја преиспитаат нивната одлука номинираните да се појават лично, а не преку апликацијата „Зум“.

Стенфилд во својата сега веќе избришана објава на Инстаграм напиша: Се случуваат вистински работи. Кому му е гајле за награди.“

И покрај тоа што ја избриша објавата, таа и понатаму е „заробена“ и брзо се прошири на Твитер.

Ова не е првпат да избрише твит за неговата номинација за „Оскар“, што предизвика одредена конфузија кај познавачите на сезоната на награди.

Related posts

Анџелина Џоли: Долго време сум сама

CityLife

Поранешни вработени ја тужат Ким Кардашијан Вест поради неисплатени плати

CityLife

Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

CityLife