Category : Занимливости

Занимливости

Васил Гарванлиев: На 16 години ѝ признав на мајка ми дека сум геј

citylogin
Овогодинешниот претставник на Македонија на Евровизија јавно прозборе за својата сеkсуалност и откри дека е геj, во интервју за „Репортер“. Васил Гарванлиев откри дека на...
Занимливости

Картиците ќе бидат минато: Доволно е само да се застане пред банкоматите

citylogin
Поради пандемијата на коронавирусот, банките забележаа значителен пад на побарувачката за готовина – во просек 20 проценти. Во Германија, некои поради тоа исклучија дел од...
Занимливости

Игор Џамбазов: Викенд без социјални мрежи, без интернет, без струја и вода

citylogin
Викендов уживавме во бројните фотографии од празничните трпези кои беа споделувани на социјалните мрежи од нашите познати личности или наши блиски пријатели и роднини. Наместо...
Занимливости

Се продава „Бентли“, сочуван, кралицата го возела

citylogin
Во салонот за автомобили „Брамли мотор кар“, близу Гилдфорд се продава зелен „Барнато Бентли Мулсан“. Одлично сочуван, со мината мала километража, а претходната сопственичка била...
Занимливости

Знаете ли зошто се вели дека скршено огледало носи 7 години несреќа?

citylogin
Дали некогаш сте се запрашале зошто скршеното огледало наводно носи седум години несреќа? Едно од најпознатите верувања датира од дамнешните времиња, кога изработката на овој...