Category : Занимливости

Занимливости

Mercedes-Benz повлекува речиси милион модели на возила поради неисправни сопирачки

citylogin
Германскиот производител на автомобили Mercedes-Benz повлекува речиси милион постари модели на возила од целиот свет поради потенцијални проблеми со системот за сопирање, јавува Би-би-си. Во...
Занимливости

Разголени манекенки рекламираат мртовечки сандаци – Провокативно облечени убавици во шокантна реклама

citylogin
Погребниците од руската компанија “Horonim.ru” од Москва ангажирале полуголи манекенки за да продадат повеќе ковчези. Кампањата која ја започнале на социјалните мрежи веројатно ќе им...
Занимливости

Ова е најпродаваниот парфем на светот – на секои три секунди се купува по едно шише

citylogin
Парфемите на модната куќа „Диор“ на многумина им се омилени, а според резултатите од пазарот – еден е посебен. Имено, „Sauvage“ парфемот од Диор, стана...
Занимливости

Руски инфуенсер ја врзал својата девојка за покривот на автомобилот и ја возел низ градот

citylogin
Сергеј Косенко, руски инфлуенсер, ги оставил вчудоневидени другите возачи и минувачи кои биле присутни на улиците во Москва во моментот кога тој „ја тестира својата...