Category : Филм

Филм

Филмот „Ослободување на Скопје“ продаден во Кина

CityLife
  Филмот „Ослободување на Скопје“, снимен во македонско-хрватско-финско-британска копродукција, а во режија на Раде и Данило Шербеџија, е откупен и ќе биде прикажуван во Кина....
Филм

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

CityLife
Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната по улогата...