Category : Магазин

Магазин

Пријанка Чопра како тинејџерка ја исмејувале по операција на носот

CityLife
Индиската актерка која своевремено ја освои ласкавата титула Мис на светот сега успешно гради кариера во Холивуд. Пријанка Чопра во четвртокот сподели на социјалните мрежи...
Магазин

Ќерката на Клои Кардашијан во ТВ-реклама за лек против мигрена

CityLife
Двегодишната ќерка на Клои Кардашијан, Тру Томпсон, го направи своето деби на телевизиска реклама во текот на ток-шоуто „Дружење со семејството Карадшијан“ во четвртокот. 36-годишната...
Магазин

Почина францускиот мајстор на режијата, Бертран Таверние

CityLife
Меѓународно прославениот и плоден француски филмски режисер Бертран Таверние почина на 79-годишна возраст. Господарот на киното, како што го нарекуваа, кој секогаш остана врзан за...
Магазин

Џеј Лено им се извини на азиските Американци за „погрешните шеги“

CityLife
Телевизискиот водител Џеј Лено се извини за повеќе од деценија шеги на сметка на азиските Американци, велејќи дека направил „легитимна грешка“. Извинувањето од Лено, поранешен...
Магазин

Пепелот на Принс ќе биде изложен во Пејсли Парк по повод петтата годишнина од неговата смрт

CityLife
Хитмејкерот на Purple Rain почина во април 2016 година по случајно предозирање со фентанил, а сега е потврдено дека следниот месец неговиот пепел ќе биде...
Магазин

Биографот Том Бауер ја најде својата следна тема, Меган Маркл

CityLife
Том Бауер, господарот на неовластената биографија, ја подготвува својата следна книга – за војвотката од Сасекс, објавија британски медиуми додавајќи дека тој е тврдокорен новинар,...
Магазин

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

CityLife
Во скопските кина наскоро публиката ќе се потсети на бркотниците со полициските автомобили и белото такси по француските улици од филмот “Такси” преку уште едно...