Author : citylogin

Занимливости

Mакедонските возачи на TWINGO CUP викендов со нов интернационален предизвик на тркачката патека во Серес, Грција

citylogin
Mакедонските возачи на TWINGO CUP викендов со нов интернационален предизвик на тркачката патека во Серес, Грција.  AKK RENAULT SPORT како организатор на RENAULT TWINGO...
Занимливости

Анастасија откри детали поврзани со нејзините нови песни и што и рекла нејзината мајка Цеца

citylogin
Анастасија Ражнатовиќ откри детали поврзани со нејзините нови песни и што и рекла нејзината мајка, Цеца Ражнатовиќ. Пејачката откри дека нејзината мајка и дала бројни...
Занимливости

Васил Гарванлиев: На 16 години ѝ признав на мајка ми дека сум геј

citylogin
Овогодинешниот претставник на Македонија на Евровизија јавно прозборе за својата сеkсуалност и откри дека е геj, во интервју за „Репортер“. Васил Гарванлиев откри дека на...
Занимливости

Картиците ќе бидат минато: Доволно е само да се застане пред банкоматите

citylogin
Поради пандемијата на коронавирусот, банките забележаа значителен пад на побарувачката за готовина – во просек 20 проценти. Во Германија, некои поради тоа исклучија дел од...
Кујна

Јодот ги убива вирусите и бактериите, а еве во која храна го има

citylogin
Резултатите од студијата Рандерс-Скаген, објавена на сајтот „The National Center for Biotechnology Information“ докажуваат дека исхраната богата со јод директно е поврзана со долговечноста кај...
Занимливости

Игор Џамбазов: Викенд без социјални мрежи, без интернет, без струја и вода

citylogin
Викендов уживавме во бројните фотографии од празничните трпези кои беа споделувани на социјалните мрежи од нашите познати личности или наши блиски пријатели и роднини. Наместо...
Занимливости

Се продава „Бентли“, сочуван, кралицата го возела

citylogin
Во салонот за автомобили „Брамли мотор кар“, близу Гилдфорд се продава зелен „Барнато Бентли Мулсан“. Одлично сочуван, со мината мала километража, а претходната сопственичка била...