Author : citylogin

Здравје

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

citylogin
Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19 предизвикуваат проблеми со репродуктивниот систем, крена...
Сцена

Дакота Џонсон во преговори да глуми во „Мадам Веб“

citylogin
Дакота Џонсон преговара за главна улога во Марвеловиот филм Madame Web, спиноф на „Спајдермен“. Според „Дедлајн“, 32-годишната актерка треба да глуми во адаптацијата на „Сони“ на...
Што збориш?

Разголени манекенки рекламираат мртовечки сандаци – Провокативно облечени убавици во шокантна реклама

citylogin
Погребниците од руската компанија “Horonim.ru” од Москва ангажирале полуголи манекенки за да продадат повеќе ковчези. Кампањата која ја започнале на социјалните мрежи веројатно ќе им...
Технологија

ЕУ се договори за изгледот на универзалниот полнач за мобилни телефони

citylogin
Земјите-членки на ЕУ денеска договорија заеднички став за единствен полнач за електронски уреди, врз основа на кој ќе преговараат со Европскиот парламент за конечниот текст...
Сцена

Ким во најминијатурното бикини кое повеќе открива отколку што покрива

citylogin
Старлетата Ким Кардашијан важи за една од најатрактивните жени во светот, а нејзините облини станаа идеал за многу девојки. Кардашијан ги навикна обожавателите и јавноста...
Сцена

Станија позираше речиси гола, на себе носи само хулахопки

citylogin
Старлетата и учесничка во реалноста Станија Добројевиќ често на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии и видеа кои добиваат илјадници лајкови. Таа сега објави фотографии кои...