Author : citylogin

Занимливости

Луѓе со бенки на овие 12 места се родени за богатство и успех!

citylogin
Хиндусите веруваат дека бенка на одреден дел од телото означува некаква состојба или уште подобро, просперитет во иднина. Големината, обликот и бојата на бенката исто...
Здравје

Ковид се менува, ова се најчестите симптоми кај новите случаи

citylogin
Омикрон и неговите варијанти и подваријанти сè уште се присутни, а симптомите на болеста повторно се менуваат Покрај вообичаените симптоми, лекарите забележуваат дека некои пациенти...
Занимливости

Не претерувајте со прашања, првите училишни денови треба да бидат опуштени за децата

citylogin
Денес започнува новата учебна година. Ниту на еден основец, па ни средношколец не му е лесно да се навикне на училишните обврски по распустот, а...
Занимливости

Mercedes-Benz повлекува речиси милион модели на возила поради неисправни сопирачки

citylogin
Германскиот производител на автомобили Mercedes-Benz повлекува речиси милион постари модели на возила од целиот свет поради потенцијални проблеми со системот за сопирање, јавува Би-би-си. Во...
Здравје

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

citylogin
Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19 предизвикуваат проблеми со репродуктивниот систем, крена...