Четири американски медиуми и стримери најавија бојкот на HFPA

Телевизиската мрежа „Ен-Би-Си“ е последниот медиумски гигант што го бојкотира Здружението на странски новинари во Холивуд (HFPA) поради отсуство на диверзитет во неговиот состав.

„Ен-би-си“, која ја емитуваше церемонијата на доделување на наградите „Златен глобус“ од 1996 година, во понеделникот соопшти дека нема да врши пренос од свеченоста следната година, и дека сака да види сериозна реформа во здружението кое ги доделува наградите „Златен Глобус“.

„Ворнер медија“, „Нетфликс“ и „Амазаон студиос“ веќе одбија да учествуваат во настани поврзани со HFPA.

„Златните глобуси“ според профилот се на второ место по „Оскарите“.

Related posts

Гвинет Палтроу зрачи со самодоверба во реклама на својот бренд со накит „Картие“

CityLife

Џенифер Лопез и Алекс Родригез излегоа на вечера по разделбата

CityLife

Принцовите Вилијам и Хари лажирале порака од дадилката за да добијат пица за вечера

CityLife