Уапсен тапанарот на „Алабама шејкс“, Стивен Џонсон, под обвинение за малтретирање деца

Стивен Џонсон, тапанарот на американскиот рок-бенд „Алабама шејкс“ добитник на „Греми“, е уапсен под обвинение за физичко малтретирање деца.

Џонсон бил приведен во затворот во округот Лајмстоун, Алабама, во средата, пренесуваат новинските агенции.

Големата порота поведе обвинение против него за намерно мачење, злоупотреба и сурово претепување или намерно малтретирање дете на кој било друг начин.

35-годишниот Џонсон претходно во март минатата година се изјасни за виновен за кршење судска наредба за заштита од семејното насилство, издадена во округот Лајмстоун. Тој доби условна казна од една година затвор, со 24 месеци условно.

Бендот „Алабама шејкс“ паузира од 2018 година.

Related posts

Џенифер Лопез се дружи со поранешниот партнер Бен Афлек

CityLife

Бела Хадид речиси топлес на виртуелна писта

CityLife

Стивен Сигал се приклучи на про-Кремељ партија, предлага поостри закони

CityLife