Тофер Грејс потврди дека станал татко по вторпат

Во јануари 2020 година, актерот Тофер Грејс и неговата сопруга  Ешли Хиншоу објавија дека го очекуваат своето второ заедничко дете.

И тогаш, до средината на март, пандемијата на Ковид-19 го смени светот.

Сега, по повеќе од една година неизвесност и самоизолации, ѕвездата на ТВ-серијата „Луди 70-ти“ потврди за „Пипл“ дека тој и неговата сопруга станаа родители по втор пат за време на локдаун.

„Добивме дете за време на карантин и потоа следеше менување пелени“, изјави 42-годишниот Грејс за списанието додека ја промовираше новата серија Home Economics.

 

Related posts

Ѕвездите го поддржаа апелот на УНИЦЕФ за дистрибуција на вакцини

CityLife

Џон Траволта ѝ оддава почест на покојната сопруга Кели Престон на Денот на мајката

CityLife

Роберто Кавали ѝ подари остров на својата 47 години помлада партнерка

CityLife