Крис Хемсворт ѝ помага на сопругата Елса Патаки да се подготови за новиот филм

Крис Хемсворт ѝ помага на својата сопруга Елса Патаки да биде форма за нејзиниот нов филм.

44-годишната актерка мора да биде во одлична физичка кондиција за да игра потполковник на војската во „Интерсептор“, па нејзиниот сопруг sвезда на „Тор“ споделува совети и ужива на тренинзите со неа.

Во разговор со магазинот „Хелоу“ таа рече: „Јас секогаш тренирам и одржувам форма затоа што сакам да имам тонирано тело. Но, за оваа улога, морав работите да ги подигнам на сосема друго ниво.“

Крис е воодушевен затоа што сега почесто тренираме заедно. Тој ми дава многу одлични совети.

„Сега работам повеќе тренинзи со тежина, затоа што требаше да ја зајакнам физичката сила… и требаше да бидам многу агилна. Беше многу тешко “.

Related posts

Харви Вајнстин поднесе жалба на пресудата за сексуален напад, бара ново судење

CityLife

„Ротен томатос“ откри 80 години стара негативна критика за „Граѓанинот Кејн“ и ја намали оценкката

CityLife

Мерил Стрип проговори за методскиот пристап глумејќи ја Миранда Присли

CityLife